3 Şubat 2014 Pazartesi

HER YER SALE, HER YER SALE!

Geçenlerde bir alışveriş merkezinde gezerken arkamızda bir teyze yanındakilere aynen böyle diyordu. Ama yazıldığı gibi; "amaaaannnn her yer sa - le her yer sa - le" :) ( Cem Yılmaz ses tonu ile )

Teyze kendine göre haklı. Kızmış, öfkelenmiş ve isyanını dile getiriyor... Tipik yurdum insanı tepkisi :) Ama diyalog tam bir Cem Yılmaz esprisi kıvamında :)


O günden beri Sale yazan bir mağaza gördüğümde istemsiz bir şekilde teyzeye hak veriyor ve "her yer sale her yer sale" diyorum çünkümü anlatayım efendim...

Bir kere koca koca şehirlerin küçük küçük insanları olarak AVM'lere olan ilgimiz neden bu kadar fazla onu bilemiyorum. Aslında biliyorum ama burada Amerikan Emperyalizmi diye cümleye başlarsam çil yavrusu gibi dağılırsınız ondan korkuyorum :)

Neyse, mesele her yer sale evet ama salelik bir durum göremiyoruz biz ortada sorun o. Yapıştır bir sweat'e 300 lira etiketi, sonra Sale bantlarını geç kırmızı kırmızı mağazanın camlarına sonra da %50 yaz! Karınca duasından beter bir ufaklıkta da "varan indirimlerle" diye yaz ki kazığı rahatça sokabil!

Yahu hayır, hadi benim meslektaşlarım bu kazığı koyuyor oraya da niye herkes o kazığa oturmaya bu kadar meraklı ben bunu anlamıyorum. Bir giriyorsun Sale mağazasına, bir gör sanırsın bedava dağıtıyorlar...

"Al, al Zeynep bak bu sezon başı 300 TL'di şimdi 260 TL, işte böyle indirimleri kovalayacaksın, akıllı olacaksın, gerizekalı gibi sezonda gelir alırsan 300'e yersin kazığı!"

Size yemin ederim duyduğum diyalog bunun aynısıydı... 40 TL karda abla, aile ekonomisine büyük katkıda buluyor, Allah'ım ne büyük bir öz veri... Ne büyük insansın sen... 40 TL ya koskoca 40 TL... İşte tasarruf dediğin bu olacak arkadaş.

Ama kusura bakma "o her yer sale her sale" diyen dalga geçtiğim teyzem senin yediğin numarayı yemiyor işte. Belki parasızlığından yemiyor ama eminim parası da olsa o kazağı 40 TL ucuz diye 260 TL vermezdi...

Burada amacım sınıf karşılaştırmak, hayat standardı karşılaştırmak filan değil... Amacım kazıkları yemeyin, yedirtmeyin, "her yer sale" diye dalmayın... Durun hele bir geçsin 14 Şubat'da... Sonra bakarsınız etiketlere ;)

Onu da geç, bu tarz indirimden kaptım,müthiş zekiyim, çok akıllı kadınım valla hiç müsrif değilim triplerini  zeyneeeappp tarzı ablalar yapınca bende sigortalar atıyor...

İticisiniz arkadaş, gerçek olun, kendiniz olun yaw... Param b*k gibi, nereye vereceğimi şaşırıyorum demiyorsun da indirimden almış da 40 TL ucuzmuş da, yok efendim kazık yememiş de... Hea bi de uzatma öyle ablacım zeyneeeappp diye uzatma, olmuyor sevimli olmuyorsun, seksi olmuyorsun, olsan olsan salak oluyorsun yapma kuzum...

Aranızda böyle ablalar varsa affola, dost acı söyler, sizleri de seviyoruz, siz de bu vatanın çocuklarısınız, ekonomiye katkınız tartışılmaz ama dost acı söyler, biraz daha küçük harfler, n'olur... ;)

Gözde


Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...